Newsletter

Napište prosím číslo dva:

Pro zasílání novinek se přihlašte do našeho newsletteru.

Pekařská 52
602 00 Brno
email: info@galeriepekarska.cz

 
 
 
 
 
 
 
 
Prodej umění

Prodej umění

GALERIE PEKAŘSKÁ zprostředkovává prodej děl umělců, kteří zde vystavovali.

 
Tip Galerie

Tip Galerie

Porcelán GOLDFINGER v GALERII PEKAŘSKÁ

 
 

 
 

Farebná láska

FAREBNÁ LÁSKA
Zuzana Poláková, Dana Poláková, Jiří Vyhnálek
16.7. - 29.8.2014

 

Magický realismus v GALERII PEKAŘSKÁ

Letní měsíce v GALERII PEKAŘSKÁ budou patřit kombinované výstavě obrazů Dany a Zuzany Polákových a keramických plastik Jiřího Vyhnálka.

Dana Poláková i její dcera Zuzana se věnují především malbě. V tvorbě Zuzany převažují přírodní motivy, mezi nimiž má své výhradní postavení strom, Dana ztvárňuje motivy pohádkové a věnuje se i drobné ilustraci. Obě dámy své obrazy dotváří pomocí ručních výšivek, skla, bižuterie a perel. Dana už jako malé děvče škrábala z kamenů slídu, aby ji pak lepila na své obrázky a Zuzana si oblibu v práci s perlami a výšivkami přinesla z obdivu k oděvnímu návrhářství. Použití těchto prvků v obrazech jim dodává ženskosti, jemnosti a magické rafinovanosti.

Keramika Jiřího Vyhnálka, která bude součástí výstavy, je inspirovaná  především starověkými kulturami, glazovaná ostrými barvami, které dokáží prozářit své okolí a upoutat pozornost návštěvníků jeho vlastního ateliéru, ale i četných výstav, kterými prošly.

Díla Zuzany a Dany Polákových, stejně jako Jiřího Vyhnálka jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách po celém světě. Nenechte si ujít brněnskou výstavu v GALERII PEKAŘSKÁ, která se bude konat od 16. 7. do 29. 8. 2014. 

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace