Newsletter

Napište prosím číslo dva:

Pro zasílání novinek se přihlašte do našeho newsletteru.

Pekařská 52
602 00 Brno
email: info@galeriepekarska.cz

 
 
 
 
 
 
 
 
PEKAŘSKÁ FEST_SHOPPING DAY_2018

PEKAŘSKÁ FEST_SHOPPING DAY_2018

PEKAŘSKÁ FEST shopping day v pleném proudu 

 a v galerii povídání s Rostislavem Košťálem, 

nejen o fotografiích 

 
Prodej umění

Prodej umění

GALERIE PEKAŘSKÁ zprostředkovává prodej děl umělců, kteří zde vystavovali.

 
 
Tip Galerie

Tip Galerie

Porcelán GOLDFINGER v GALERII PEKAŘSKÁ

 
 

ROBERT VANO - MEMORIES

 

 

Fotografické vzpomínky Roberta Vana mají netradiční charakter. Jsou barevné, mnohé z nich vyfocené Polaroidem a následně zpracované technikou „cross procesing“, kterou fotograf s oblibou používal v období sedmdesátých a osmdesátých let.


Myšlenka uspořádat výstavu MEMORIES se rodila postupně. Impulzem k jejímu vzniku je stejnojmenná, zatím poslední a nejobsáhlejší knižní publikace Roberta Vana. Výstavní cyklus je sestaven ze čtyřiasedmdesáti barevných fotografií. Představují část autorovy tvorby, která byla poprvé zveřejněna až v roce 2016, při příležitostní vydání knižní publikace MEMORIES. 

Snímky pocházejí z různých časových období. Významná část této velkolepé kolekce vznikla v New Yorku, Paříži či Miláně, kde fotograf v průběhu své kariéry působil. Výstava přináší průřez jeho tvorbou od roku 1968 až po současnost.


MEMORIES nejsou „pouhými“ vzpomínkami. Jsou oslavou minulosti i přítomnosti - výjimečnou knižní i kulturní událostí, určenou všem fanouškům Roberta Vana i všem milovníkům klasické i módní  fotografie. 


" …nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že i já budu někdy vzpomínat. Teď je to tady!", Robert Vano 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace